Jak wybrać właściwego właściciela nieruchomości dla Ciebie: wskazówki dotyczące znalezienia agenta nieruchomości, na które możesz zaufać – San Diego Real Estate Houses

Jak wybrać właściwego właściciela nieruchomości dla Ciebie: wskazówki dotyczące znalezienia agenta nieruchomości, na które możesz zaufać – San Diego Real Estate Houses

Znalezienie odpowiedniego agenta jest kluczem do płynnej transakcji.

W dzisiejszych czasach, wybór Realtor może czuć się jak pobieranie igły z Haystack. Istnieje tak wiele opcji do wyboru, że wielu nabywców i sprzedawców zastanawia się, jak mogą one zero w profesjonalistów, którzy najlepiej spełniają swoje potrzeby.

W świetle tego stworzyliśmy listę wskazówek dotyczących znalezienia agenta nieruchomości, na który możesz zaufać. Przeczytaj poniżej, aby zrozumieć, jakie cechy powinieneś szukać w Realtorze i jaki jest proces znalezienia właściwego dla Ciebie agenta nieruchomości. Z każdym szczęściem, te wskazówki pomogą Ci doprowadzić do idealnego meczu.

What should you look for in a Realtor?

Zanim zaczniemy dyskutować o tym, jak znaleźć właściwego agenta nieruchomości, ważne jest, aby wziąć trochę czasu, aby pomyśleć o tym, jakie cechy sprawiają dobrego agenta nabywcy lub agenta listowania. W ten sposób dowiesz się, czego szukać, kiedy nadszedł czas, aby ograniczyć swoje decyzje.

Licensing and certifications

Pierwszą rzeczą do rozważenia jest to, jakie licencje i certyfikaty każdy agent ma pod ich pasem. Przynajmniej każdy, kto uważasz, powinien być licencjonowany jako agent nieruchomości w swoim stanie.

Poza tym, może chcesz szukać kogoś, kto jest Realtor, zamiast po prostu być agentem nieruchomości. Przedstawiciele, którzy zostali mianowani Realtorami, należą do Narodowej Stowarzyszenia Realtorów (NAR). W rezultacie muszą przestrzegać rygorystycznego kodeksu etycznego podczas każdej transakcji.

Jeśli chcesz wziąć rzeczy jeszcze dalej, niektórzy agenci mają również specjalistyczne certyfikaty. Na przykład, niektórzy są „senior nieruchomości specjalistów”, co oznacza, że wzięli konkretne kursy na temat tego, jak poprowadzić starszych obywateli przez przejścia mieszkaniowe. Inni agenci mają zieloną nazwę, co oznacza, że mają nacisk na zrównoważony rozwój.

Experience level

Następnie będziesz chciał rozważyć poziom doświadczenia agenta. Szczególnie dla pierwszych nabywców i sprzedawców, ważne jest, aby ktoś w twoim rogu znajdował się w procesie, a ta znajomość przychodzi z doświadczeniem. Zwykle takie informacje nie powinny być trudne do znalezienia. Wielu agentów podkreśli poziom swoich doświadczeń na swojej stronie internetowej i innych materiałach marketingowych w ramach ich strategii marketingowej cyfrowej.

Local market knowledge

Ponadto powinieneś spróbować zatrudnić agenta nieruchomości, który zna stan lokalnego rynku nieruchomości. Prawda jest taka, że techniki zakupu i sprzedaży różnią się w zależności od tego, czy jesteś na rynku kupującym, czy na rynku sprzedawcy. Każdy agent wart ich soli powinien być w stanie poprowadzić Cię przez obecne warunki rynkowe i pomóc Ci ustalić się na sukces.

Availability

Ostatnim kryterium, na które powinieneś spojrzeć, jest dostępność agenta. W większości przypadków rynki nieruchomości poruszają się bardzo szybko. Kiedy pojawia się nieruchomość, którą uważasz, że może być dobrą pasją, musisz być gotowy do złożenia oferty. Mając to na uwadze, powinieneś skupić się na wyborze agenta nieruchomości, z którym jest to konsekwentnie łatwe do kontaktu.

Jak znaleźć Realtor, na który możesz zaufać?

Teraz, gdy wiesz, co szukać w agentach nieruchomości, następnym krokiem jest praca nad znalezieniem kogoś, kto jest odpowiedni dla Ciebie. Ta sekcja będzie obejmować, jak iść o znalezieniu najlepszych szczytów z morza możliwości.

Ask for referrals

Często pierwszym krokiem do znalezienia agenta kupującego lub agenta listowania jest zapytanie o odniesienia. Podczas gdy Twoja rodzina i przyjaciele, którzy niedawno przeszli przez proces zakupu domu działki opole są doskonałym miejscem do rozpoczęcia, Twój pożyczkodawca jest również dobrym zasobem.

Ktokolwiek kończy się pytając, upewnij się, aby zebrać informacje na temat tego, co lubią o swoich profesjonalistów nieruchomości, czy było coś, czego nie lubią, i dlaczego czują, że agent jest warte polecenia.

Do your own research

Następnym krokiem jest przeprowadzenie własnych badań. W dzisiejszych czasach większość agentów nabywców i listujących agentów będzie miała pełną obecność w Internecie. Weź czas, aby przejść przez swoją stronę internetową, przeglądać swoje media społecznościowe i uważnie przeczytać wszelkie recenzje lub opinie online. Na podstawie tych informacji, powinieneś być w stanie uzyskać pewien poczucie, czy lubisz to, co ten konkretny agent ma powiedzieć.

Interview your top choices

Tutaj możesz zacząć pracować nad tworzeniem krótkiej listy kandydatów. Idealnie, powinieneś być w stanie przyjść z dwóch lub trzech agentów nieruchomości czujesz, że może być dobrym rozwiązaniem dla Ciebie.

Gdy masz kilka agentów w umyśle, zadzwoń do nich lub wysłać im e-mail, aby poprosić o zaplanowanie czasu na ich wywiad. Każdy agent, który był w biznesie przez jakiś czas wie, że wywiad jest częścią procesu rekrutacji, więc większość powinna być szczęśliwa, aby porozmawiać z Tobą i odpowiedzieć na wszelkie pytania, które możesz mieć.

Jednakże, jeśli agent daje ci naciskać na to, to jest to zwykle czerwona flaga. W końcu szanse są, że będziesz chciał zatrudnić kogoś, kto będzie komunikować się z tobą przez cały proces zakupu lub sprzedaży. Pamiętaj o tym, jeśli nie otrzymasz pozytywnej odpowiedzi na Twoją prośbę, nie wahaj się przejść do innych opcji.

How do you interview a potential Realtor?

Spośród wszystkich kroków w procesie znalezienia agenta kupującego lub listującego, wywiad jest prawdopodobnie najważniejszy. To jest miejsce, w którym naprawdę będziesz w stanie uzyskać poczucie osobowości każdego agenta i być w stanie określić, który z nich jest odpowiedni dla Ciebie. Pamiętaj o tym, postępuj zgodnie z poniższymi krokami, aby zapewnić produktywny i oświecający wywiad:

Be honest about your needs

Rozpocznij wywiad, mówiąc każdemu agentowi nieruchomości o tym, kim jesteś i jakie mogą być Twoje potrzeby. Pomyśl poza oczywistą kwestią konieczności zakupu lub sprzedaży domu i uzyskać konkretne.

Jeśli, na przykład, przechodzisz na nową pracę, pamiętaj, że jesteś na półtrwałym harmonogramie. Jeśli, z drugiej strony, specyficznie szukasz, aby sprzedać swój dom, będziesz chciał być przed tym również.

Listen to their pitch

Przedsiębiorcy nieruchomości muszą wiedzieć, jak sprzedawać się potencjalnym klientom, więc większość profesjonalistów nieruchomości doskonaliła swoje miejsce sprzedaży. Dobre, jednak, będą wiedzieć, jak dopasować swój teren, aby dostosować go do Twoich potrzeb. Posłuchaj z otwartym umysłem, ale oceniaj, jak dobrze informacje wydają się odpowiadać Twoim potrzebom.

Ask questions

Po tym, jak obaj mieli okazję porozmawiać, poświęć czas na zadawanie pytań i słuchać odpowiedzi agenta. Pamiętaj, jak zadowolony czujesz się z każdej odpowiedzi.

Jeśli nie jesteś pewien co zapytać, przygotowaliśmy poniższy listę propozycji:

Ile lat byłeś w branży nieruchomości?

Średnio, ile transakcji zamykasz rocznie?

Masz jakieś nazwiska, które cię oddzielają?

Are you a full-time or a part-time agent?

Czy jesteś częścią zespołu? Jeśli tak, to kto będzie moim głównym punktem kontaktowym?

Jak znajdziesz właściwości, które spełniają moje kryteria?

Jaki jest Twój plan marketingu mojej listy na sprzedaż?

Jak działa Twoja komisja? Co zwykle pobierasz?

Jak mogę wycofać się z Twojego kontraktu, jeśli nie jestem zadowolony?

Review their contract and marketing materials

W większości przypadków najlepsza stawka polega na tym, aby poczekać na podjęcie ostatecznej decyzji aż po wywiadzie. Większość agentów przyjdzie z materiałami marketingowymi oprócz ich umowy. Powinieneś wziąć czas, aby dokładnie je przeglądać, zanim ostatecznie zdecydujesz się, kto używać.

Making your final decision

Kiedy nadszedł czas, aby wybrać swojego agenta nieruchomości, nasza rada jest prosta: Idź ze swoim jelitem. W tym momencie wykonałeś swoje badania i powinieneś mieć solidną ideę tego, jak każdy z twoich najlepszych kandydatów zarządza swoim biznesem. Wreszcie, powinieneś wybrać ten, na który najbardziej ufasz, ten, na który wierzysz, będzie miał swoje najlepsze zainteresowania w umyśle, gdy sprzedajesz swój dom lub pomóż ci kupić nowy.

Pamiętaj również, że jeśli okaże się, że podjęłeś niewłaściwą decyzję, zawsze możesz przełączyć lub kupić dom bez agenta nieruchomości. Większość umów agencji nieruchomości ma dość proste warunki wyjścia. Upewnij się, aby zapytać każdego agenta, który wywiad o ich, więc będziesz wiedzieć, jakie są Twoje opcje, jeśli w końcu chcesz dokonać zmiany.

The bottom line

Proces wyboru właściwego agenta nieruchomości dla Ciebie może czuć się przerażające, ale nie musi być tak. Dzięki niewielkiej pracy z twojej strony, powinieneś być w stanie uprościć ten proces w kilka prostych kroków. Użyj powyższych wskazówek jako przewodnika, aby pomóc w podróży. Z każdym szczęściem, nie będzie długo, dopóki nie znajdziesz agenta nieruchomości, który będzie po twojej stronie.

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji.


Leave a Reply

Your email address will not be published.